Naše centrum nabízí preventivní ultrazvukové vyšetření prsů pro samoplátce. Toto vyšetření je určeno pro všechny, kteří chtějí udělat maximum pro prevenci karcinomu prsu, který v současnosti představuje jeden z nejzávažnějších epidemiologických problémů ženské části populace.

Téměř třetina nemocných žen je mladších 50 let. Křivka výskytu onemocnění jednoznačně stoupá po 45. roce věku, u žen mladších 35 let je zhoubný nádor prsu méně častý. Kromě dodržování zásad zdravého životního stylu jsou na místě zejména preventivní prohlídky, které by měly začít již u mladých žen samovyšetřováním po 30. roku věku.

Ultrazvukové (sonografické) vyšetření poskytuje jiné informace než mamografie, oba druhy vyšetření se však doplňují. Vyšetření je nebolestivé, žena při něm leží pohodlně na zádech, lékař, který vyšetření provádí, přejíždí sondou s hladkým povrchem po celém prsu. Prs je natřen jemným gelem, ten umožňuje průnik ultrazvukových vln do tkání a lékař tak může pečlivě vyšetřit celý prs. I v ultrazvuku je možné nalézt malá a nehmatná podezřelá ložiska, která vedou k včasnému stanovení diagnózy rakoviny. V případě, že je výsledek nejednoznačný, následuje vyšetření mamografem.

Cena ultrazvukového vyšetření prsů je 700 Kč.

MUDr. Iva Waldhansová – lékařka

PŘEHLED KVALIFIKACE A PRAXE

2010 – 2015 klinika radiologie FN Brno Bohunice a Mammocentrum Brno Obilní Trh

2015 – atestace v oboru Radiologie a zobrazovacích metod

2016 – dosud soukromé radiologické centrum DC Flipper Brno zaměřeno na děti i dospělé, rtg a UZ metody všeho druhu vč. prsou

podzim 2020 – vyšetření prsou CPD Veveří

podzim 2021 – vyšetření prsou CPD Znojmo

Zdena Kadlecová – asistentka

Total Page Visits: 795 - Today Page Visits: 1