Jediný odběr pro kompletní informaci o zdraví vašeho děložního čípku – LBC (“Liquid based” cytologie)

Každý rok je v ČR nově diagnostikováno přibližně 900 žen s karcinomem děložního čípku a téměř 400 žen na něj zemře. Karcinom děložního čípku je způsoben dlouhodobou infekcí lidským papilomavirem (HPV) a vzniká až několik let po nakažení, tedy netýká se jen sexuálně aktivních žen. Avšak včasná detekce přenádorových změn znamená téměř 100 % jistotu vyléčení.

V našem centru vám bude vždy při vstupní nebo každé preventivní prohlídce nabídnut stěr z děložního čípku provedený metodou LBC ThinPrep PAP TEST jako nadstandartní péče pro prevenci karcinomu děložního čípku.

Tato metoda stěru se provádí odběrem do tekutého média a tím je zachována kvalita odebraných buněk (až 90 %). Ty jsou vyšetřeny v tenké vrstvě a vyhodnoceny unikátním softwarovým systémem. Proto má tato metoda mnohem větší záchyt změn, které mohou způsobit rakovinu děl. čípku, než klasický stěr “na sklíčko” (cca 60 %), který je hodnocen mikroskopem a pouhým lidským okem. Výhodou je také možné dovyšetření prvotního stěru při nepříznivém výsledku.

Cena LBC stěru je 600 Kč.

PROTO NEVÁHEJTE A ŽÁDEJTE U NÁS PŘI PREVENCI SCREENING KARCINOMU DĚLOŽNÍHO ČÍPKU METODOU LBC!!!